1. Úvod
  2. Absolventi
  3. Mgr. Jan Straka

Mgr. Jan Straka

jan straka
calendar

Rok ukončení

2014

success

Pracovní pozice

Místostarosta města Tachov

diploma

Závěrečná/é práce

Obraz nepřítele na státní hranici v letech 1945 až 1989

Absolvent bakalářského oboru Politologie a magisterského oboru Evropská kulturní studia, studium zakončil diplomovou prací na téma „Obraz nepřítele na státní hranici v letech 1945 až 1989“ v roce 2014.

Jaké je Vaše zaměstnání a pracovní pozice?

Jsem uvolněný místostarosta města Tachov. Kdo u nás ve městě ještě nebyl, je srdečně zván. Třeba naše národní kulturní památka Jízdárna Světce je unikát, který nemá ve střední Evropě obdoby a určitě stojí za návštěvu.

Popište Vaši běžnou pracovní náplň.

Vedení města je dost různorodá práce. Od zajištění úklidu psího hovínka z dětského hřiště (většinou uklízím telefonicky :-)) až po strategické rozhodování o milionových investicích, které naše město ovlivní na dlouhá desetiletí.

Co považujete za své pracovní úspěchy?

Snažím se být mezi lidmi a vnímat jejich názory. To mě baví určitě víc než sezení v kanclu na radnici.

Co ze svého studia jste dokázal zúročit ve Vašem zaměstnání? Řekl byste, že Vám Vaše studium (konkrétně na Katedře filozofie) pomohlo k dosažení této práce?

Studium oboru Evropská kulturní studia bylo fajn hned z několika důvodů. V našem ročníku se vytvořila dobrá parta a trávili jsme spolu i dost volného času. Každý měl jiné koníčky a bylo to zajímavé a inspirativní. Přímo škola člověku dala slušný rozhled. Studijních povinností bylo dost, člověk nezlenivěl a neustále pracoval na svém písemném i mluveném projevu. Zároveň ale zbýval i čas na mimostudijní záliby. V mém případě to byla komunální politika a tak teď dělám, co dělám :).

Jste ve své práci spokojený?

Ano. Baví mě to.

Skip to content