Ženy, věda a jiné nebezpečné věci

Kategorie

Pro veřejnost | Pro studenty

Zveme vás na třetí ročník akce Univerzita jako příležitost, který připravujeme na 15. listopad 2023, kdy v rámci Týdne humanitních věd uspořádáme panelovou diskuzi s názvem – Ženy, věda a jiné nebezpečné věci, název je aluzí na slavnou knihu kognitivního lingvisty Georga Lakoffa: Ženy, oheň a nebezpečné věci: Co kategorie prozrazují o mysli, jež ukazuje jak kategorie, které používáme k organizaci našeho světa, odrážejí naše mentální struktury a jakým způsobem se liší v různých jazycích a kulturách.

Název akce odkazuje na slavnou knihu kognitivního lingvisty Georga Lakoffa Ženy, oheň a nebezpečné věci: Co kategorie prozrazují o mysli, která ukazuje, jak kategorie, jež používáme k organizaci našeho světa, odrážejí naše mentální struktury a jakým způsobem se liší v různých jazycích a kulturách. Konference se bude ubírat podobným směrem a bude ji zajímat například autenticita ženského pohledu v rámci řešení vědeckých, politických a společenských problémů a výzev současnosti.

Panelové diskuse z tohoto cyklu patří mezi tradiční a velmi oblíbené akce pořádané Fakultou filozofickou. Umožňují totiž studujícím, zaměstnancům a zaměstnankyním univerzity i široké veřejnosti setkat se a diskutovat s lidmi, kteří propojují disciplíny, akademické a neakademické prostředí a ovlivňují společnost. Jsem velmi rád, že letošní ročník, konaný v rámci Týdne humanitních věd, poskytne možnost diskutovat se ženami, které vynikají ve svých oborech, a jsou výraznými osobnostmi veřejného života,” říká děkan Fakulty filozofické David Šanc.

Více informací na webu konference.

 

Další články

Doktorské semináře 2024

Doktorské semináře 2024

Jako každý rok všechny srdečně zveme na cyklus přednášek pořádaných v rámci doktorského semináře,...

Skip to content